Wróć do aktualności

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: St.bryg. Roman Petrykowski - zastępca podkarpackiego Komendanta PSP w Rzeszowie wraz z małżonką; Mł.bryg. Ireneusz Trojnar - Komendant powiatowy PSP w Lubaczowie; druh Edward Pokrywka - Prezes Zarządu Oddziału miejsko-gminnego OSP w Cieszanowie; ks.prob. Janusz Wyłupek; druh Zdzisław Zadworny – burmistrz MiG Cieszanów; poczty sztandarowe OSP, kompania honorowa; Miejska Orkiestra Dęta z Cieszanowa oraz strażacy OSP: Chotylub, Cieszanów, Dachnów, Folwarki, Niemstów, Nowe Sioło, Nowy Lubliniec, Żuków-Kowalówka.
O godzinie 14. w cerkwi w Nowym Lublińcu rozpoczęła się msza św. w intencji strażaków odprawiona przez księdza proboszcza. Następnie wszyscy udali się pod remizę, gdzie miały miejsce kolejne punkty uroczystości:

• złożenie meldunku przez dowódcę kompani honorowej Stanisława Janiszewskiego St.bryg. Romanowi Petrykowskiemu;
  • wciągnięcie flagi państwowej na maszt;
  • powitanie zaproszonych gości;
  • poświęcenie rozbudowanej i wyremontowanej remizy przez ks. Janusza Wyłupka;
  • uczczenie zmarłych strażaków minutą ciszy;
  • wręczenie odznaczeń i medali zasłużonym strażakom.
  • krótkie wystąpienia zaproszonych gości;
  • odegranie hymnu strażackiego;
  • poczęstunek przygotowany przez KGW Nowy Lubliniec.

• Więcej zdjęć